Podziel się artykułem

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Planując wyjazd weekendowy do Torunia wpadłem na bardzo ciekawy plan 2 dniowej wycieczki.  

Autorem jest "werka" http://byway.pl/wycieczki/wycieczka.aspx?viewtrip=b580d8b5-ff44-4236-92cd-84d5d65c02ae

Dzień 1

Dzień 2

 

Relacja zdjęciowa oraz komentarz już w krótce.


Toruń jest ślicznym, urokliwym i pełnym historii miastem. 

Zaskoczył mnie fakt że w wielu miejscach akceptowalną formą płatności jest tylko gotówka - tak w wielu miejscach nie zapłacisz kartą !! Cena piwa z kija w granicach 5zł / 500ml , do tego niezliczona ilość lokalnych browarów - raj dla smakoszy.

Bardzo dobrze można zjeść w Bar Małgośka ul. Łazienna 19, zawsze są długie kolejki, ale warto zaczekać http://www.gtss.com.pl/malgoska.html . W każdym miejscu dostaniesz również pierogi. 

Muzea - mimo wizyt w kilku nie dostałem informacji o możliwości skorzystania z "oferty specjalnej" np. 2 muzea w cenie promocyjnej lub dwudniowy karnet na wszystkie muzea .... http://www.muzeum.torun.pl/strona-403-oferta_specjalna_i_karnety.html - w Trójmieście pracownicy zachęcali do skorzystania z rabatów / obniżek.

W pobliżu pomnika Kopernika znajduje się manufaktura cukierków - ob obowiązkowy punkt dla słodyczożerców :) http://manufaktura-cukierkow.pl/ według miejscowej legendy mieszka tam smok.

Sprawdzony nocleg to Przystanek Toruń - nie jest to ścisłe centrum, 10 min spokojnym krokiem do starówki, pyszne śniadania, zadbane pokoje, bardzo miła obsługa i gwarantowane miejsce parkingowe i oczywiście bar z bardzo przystępnymi cenami. 

You have no rights to post comments